«Μάγεψε» η Τότεναμ

23:05 22/8/2013 - Πηγή: TNSite
Με τον Ρομπέρτο Σολδάδο να είναι «καυτός» και να σημειώνει δύο τέρματα, η Τότεναμ διέλυσε την Ντιναμό Τιφλίδας με σκορ 5-0. Ουσιαστικά, οι Spurs μετέτρεψαν σε τυπική διαδικασία την ρεβάνς της επόμενης Πέμπτης και βρίσκονται… ήδη στους ομίλους του Europa League.

Το.. πάρτι ξεκίνησε νωρίς με τον Τάουνσεντ, ενώ πριν το ημίχρονο, ο Παουλίνιο (παρθενικό του) διπλασίασε τα τέρματα των Λονδρέζων. Στη συνέχεια, με δύο γκολ

του Ισπανού νεοαποκτηθέντα (58’, 68’) και ένα από τον Ρόουζ (65’), διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Με τον Σισέ να μπαίνει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Κουμπάν πήρε τη νίκη –έστω και με το φτωχό- με σκορ 1-0 απέναντι στην Φέγενορντ και πήρε προβάδισμα πρόκρισης. Σκόρερ ο Μπαλντέ.

Διπλό που βάζει τις βάσεις για τους ομίλους πέτυχε η Μπέτις, που επικράτησε 2-1 μέσα στο «σπίτι» της Γιάμπλονετς. Ακόμα πιο ήσυχη θα πρέπει να είναι η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, που επιστρέφει στη Γερμανία με το υπέρ της 2-0 κόντρα στην Καραμπάγκ.