Τεράστιο «διπλό» για Μπενφίκα

Την τέταρτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η Μπράγκα και υποχώρησε στην τρίτη θέση μετά το 2-1 από την Μπενφίκα.Ένα γκολ του Μπρούνο Σέζαρ στο 92ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση και διέκοψε το νικηφόρο σερί 13 αγώνων της Μπράγκα, η οποία ήταν στην πρώτη θέση της κατάταξης, πριν αρχίσει η 25η αγωνιστική. Πλέον είναι στην τρίτη με 58 βαθμούς, ενώ η Μπενφίκα έχει 59 και η Πόρτο συμπλήρωσε νωρίτερα το Σάββατο (31/03), εξήντα.Στο 78ο λεπτό, ο Άξελ Βιτσέλ είχε ανοίξει το σκορ για τους «αετούς» με πέναλτι.
Ωστόσο, στο 82ο η Μπράγκα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Έντερσον. Όπως γίνεται αντιληπτό, τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης είχαν συναρπαστική εξέλιξη, αλλά τελικά η ανωτερότητα της Μπενφίκα δικαιώθηκε.Μπενφίκα: Αρτούρ, Μάξι Περέιρα, Λουϊζάο, Μιγκέλ Βίτορ (68' Μάτιτς), Καπντεβίλα, Χάβι Γκαρθία, Βιτσέλ, Γκαϊτάν, Μπρούνο Σέζαρ, Ροντρίγκο (79' Νολίτο), Όσκαρ Καρντόσο (64' Μιγκέλ Κάστρο).Μπράγκα: Κουΐμ, Μιγκέλ Λόπες, Ντουγκλάο, Νούνο Κοέλιο, Έλντερσον, Κουστόντιο, Ούγκο Βιάνα, Μοσορό (86' Λουίς Αλμέρτο), Αλάν (79' Πάουλο Σέζαρ), Έλντερ Μπαρμπόζα (82' Νούνο Γκόμες), Λίμα.Δείτε όλα τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα του πορτογαλικού πρωταθλήματος.