Ψυχολογία… κάτω από το μηδέν!

Ένα δικό του παιχνίδι έχασε ο Παναθηναϊκός στο βόλλεϋ. Πικρός ο βαθμός της ήττας με 3-2 από τη Νίκη Αιγνίου, βάσει του πώς εξελίχθηκε ο αγώνας…
Βαριά και ασήκωτη είναι η ήττα της ομάδας βόλλεϋ του Παναθηναϊκού από τη Νίκη Αιγινίου με 3-2 σετ. Οι «πράσινοι» αν και προηγήθηκαν με 0-2 σετ, κατόρθωσαν και έχασαν τα επόμενα τρία, παρόλο που έδειχναν πως είχαν το πάνω χέρι.

Μόνο ευοίωνα δεν είναι τα πράγματα για ένα από τα αγαπημένα τμήματα των φιλάθλων του Τριφυλλιού που, όπως όλα δείχνουν, θα παλέψει σκληρά για να παραμείνει στην κατηγορία.

Ιδανικοί αυτόχειρες αποδείχτηκαν (για άλλη μία φορά) οι πετοσφαιριστές του Παναθηναϊκού που είχαν τρεις ευκαιρίες για να καθαρίσουν το τρίποντο στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου, έδειχναν πως ήλεγχαν και τα τρία σετ που ακολούθησαν του 0-2 και δεν κατέκτησαν ούτε ένα.

Τα σετ: 25-27, 24-26, 27-25, 25-23, 15-13