Εύθραυστο προβάδισμα ο Παναθηναϊκός

22:25 9/1/2013 - Πηγή: Matrix24

Όλα έδειχναν εύκολα στο ντεμπούτο του Ισπανού Φάμπρι στην τεχνική ηγεσία του Παναθηναϊκού. Οι γηπεδούχοι ήθελαν να πάρουν μία καθαρή νίκη για να τελειώσουν από το πρώτο ματς την πρόκριση και τα γκολ των Σο και Τοτσέ στο 16ο και 65ο λεπτό αυτό έδειχναν. Μάλιστα, οι «πράσινοι» δημιούργησαν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για ένα μεγαλύτερο σκορ.

Ωστόσο, ένα ανόητο πέναλτι του Πίντο στο 82ο λεπτό έδωσε το δικαίωμα στον Πλατανιά να μειώσει

και να έχει βάσιμες ελπίδες για πρόκριση ενόψει της ρεβάνς στα Περιβόλια στις 23 του μήνα. Ο Ναζλίδης ευστόχησε από την άσπρη βούλα και το τελικό 2-1 του ΟΑΚΑ αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς.

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Πίντο, Τριανταφυλλόπουλος, Χουχούμης, Βιτόλο, Σο, Μαυρίας, Μπαρμπαρούσης (56′ Κουίνσι), Σισοκό, Τοτσέ (82′ Φορναρόλι) .

Πλατανιάς: Λαζαρίδης, Αργυρόπουλος, Κουρτεσιώτης, Κανακούδης (69′ Τζανής), Αγκιλέρα (26′ Γκονζάλες), Ντόε, Καλάιτζιτς, Τετέ, Μιρτσέτα (85′ Μιρτσέτα), Μαραγκουδάκης, Ναζλίδης