Ο Τσάβες οδήγησε τον ΠΑΣ

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο κατά το οποίο οι Ηπειρώτες κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Ο εκπληκτικός Τσάβες άνοιξε το σκορ στο 23′ με εκπληκτικό σουτ (γκολ σπάνιας ομορφιάς) ενώ ο ίδιος ήταν ο δημιουργός του 2-0 το οποίο πέτυχε ο Ιλιτς.

Ο Απόλλωνας επιχείρησε να ανατρέψει τα εις βάρος του δεδομένα στο δεύτερο ημίχρονο αλλά έμεινε μακριά από την εστία του Βελλίδη με συνέπεια να υποστεί την πρώτη φετινή ήττα του.

ΠΑΣ Γιάννινα (Παντελίδης): Βελλίδης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Τσουκαλάς (82′ Κεϊτά), Κοροβέσης (76′ Στρούνα), Λίλα, Ίλιτς (89′ Γιάκος), Βίλα, Τσάβες

Απόλλων Σμύρνης (Βοσνιάδης): Τζόρβας, Χατζηζήσης, Δεληζήσης, Κόρμπος, Παντελιάδης, Πετρόπουλος (64′ Μπλάζεκ), Άλβαρες (53′ Τσιλιγκίρης), Μίνγκας (46′ Φαρινόλα), Γκουέλα, Καμαρά, Βέρτζος