ΠΑΣ… Ευρώπη

21:55 8/4/2013 - Πηγή: Matrix24

Βήμα Ευρώπης έκανε ο εκπληκτικός εφέτος ΠΑΣ Γιάννινα του Γιάννη Χριστόπουλου. Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» νίκησε 2-0 την τραγική ΑΕΚ που θα δώσει αγώνα επιβίωσης την Κυριακή με τον Πανθρακικό για να αποφύγει τον υποβιβασμό!

Όλα κρίθηκαν μέσα σε τέσσερα λεπτά με τον ΠΑΣ να σκοράρει δις και να παίρνει το τρίποντο της νίκης. Ο Κοροβέσης άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό και στο 39′ ο Γεωργίου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα απέναντι σε μία ΑΕΚ που έκανε την πρώτη της τελική προσπάθεια στο 55ο λεπτό!

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα (Χριστόπουλος): Φεγκρούς Πάντος, Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Γεωργίου, Ντε Βινσέντι, Κοροβέσης, Ίλιτς.

ΑΕΚ (Λίνεν): Κωνσταντόπουλος (Αραμπατζής 75′), Τσουκαλάς, Τσούπρος, Κουτρουμπής, Τσουμάγκας (Φουρτάδο 46′), Μητρόπουλος, Φέτσης (Β. Βλάχος 46′), Πετρόπουλος, Ρίκκα, Γκερέιρο, Καραλής