Σάντος: Έχουμε πιθανότητες πρόκρισης

Tι δήλωσε ο Φερνάντο Σάντος μετά το ματς με την Ιαπωνία: «Το πρώτο ημίχρονο μπορούμε να το χωρίζουμε με 2 φάσεις. Τα πρώτα 15-20 λεπτά που ξεκινήσαμε καλά, παίξαμε συγκεντρωμένα και κρατήσαμε μπάλα, δημιουργήσαμε καταστάσεις στην αντίπαλη περιοχή, αλλά μας έλειψε η καλύτερη τελική πάσα. Μετά η Ιάπωνες ισορρόπησαν και από τα αριστερά είχαν καλή ανάπτυξη και δημιούργησαν καταστάσεις. Μετά την αποβολή του Κατσουράνη

τα πράγματα ήταν δύσκολα.

Μιλήσαμε στο ημίχρονο στους παίκτες και είπαμε να τα δώσουμε όλα. Ανταποκρίθηκαν και οι 10 δέκα που ήταν στο γήπεδο, με διάθεση, τρέξιμο και αποφασιστικότητα. Όμως, δεν κρατήσαμε την μπάλα έξυπνα όσο έπρεπε για να κερδίσουμε μέτρα για αντεπιθέσεις. Ήμασταν επικίνδυνοι στα στημένα. Θα μπορούσαμε να έχουμε πετύχει ένα γκολ εκεί ή στην ενέργεια του Χοσέ Χολέμπας.

Αυτό που μένει είναι ο βαθμός της ισοπαλίας, ο οποίος μας αφήνει πιθανότητες πρόκρισης».