ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Με γκολ του Φουστέρ ο Ολυμπιακός πέρασε και από το Περιστέρι συνεχίζοντας πρώτος στη βαθμολογία της Super League.

Με το γκολ του Νταβίντ Φουστέρ στο 32ο λεπτό ο Ολυμπιακός

νίκησε 1-0 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και συμπλήρωσε 5 νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Το ματς είναι αλήθεια πως δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας. Λίγες φάσεις, χαμηλό τέμπο και ένα γκολ ήταν αυτά που έγραψαν την ιστορία στο Περιστέρι. Το γκολ του Φουστέρ στο 32ο λεπτό έβγαλε από τη δύσκολη θέση τον Ολυμπιακό, ο οποίος έδειχνε πρόβλημα στο να δημιουργήσει φάσεις στην εστία του Ιτάνζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ διαχειρίστηκε το υπέρ της 1-0 χωρίς να απειληθεί από τον Ατρόμητο, ο οποίος υπέστη την πρώτη του ήττα στο εφετινό πρωτάθλημα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ατρόμητος (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Δημούτσος (77′ Πίτου Γκαρσία), Ιγκλέσιας, Μπρίτο, Σουμπίνιο (60′ Μπέλιτς), Επστάιν, Κούτσι (57′ Καραμάνος).

Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρολ, Παπάζογλου (28′ Γκρέκο), Μανωλάς, Κοντρέρας, Χολέμπας, Μοδέστο (78′ Σιόβας), Μανιάτης, Φουστέρ, Ιμπαγάσα, Μασάντο, Μήτρογλου (83′ Ντιόγκο).