Δεύτερη νίκη για τις γυναίκες του ΝΟΧ – Διπλό στο Ιλίσιο

Ο ΝΟ Χανίων επικράτησε με 13-8 του Ηλυσιακού στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, καταφέρνοντας να ολοκληρώσει με επιτυχία την πρώτη από τις δύο εκτός έδρας αποστολές της. Τα κορίτσια του Γιώργου Κατσουλάκη πήραν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα φτάνοντας τους 7 βαθμούς συγκομιδή.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να ολοκληρώνουν ισόπαλες με 2-2 το πρώτο οκτάλεπτο, με τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

να… πατάει γκάζι στην επόμενη περίοδο, αποκτώντας προβάδισμα στο ημίχρονο με 6-3. Με σωστή διαχείριση στο τρίτο οκτάλεπτο, η διαφορά διατηρήθηκε στα τρία γκολ κόντρα στον Ηλυσιακό, ενώ στο τέταρτο και τελευταίο η διαφορά άνοιξε στα πέντε γκολ για το τελικό 13-8.

Πρώτη σκόρερ για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES η Φουράκη με 6 γκολ. Επόμενο παιχνίδι είναι την Κυριακή (12/11, 11:00) κόντρα στον Ολυμπιακό για την εξ αναβολής 7η αγωνιστική.

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος – Δασκαλοπούλου
Οκτάλεπτα: 2-2, 1-4, 2-2, 3-5

Ηλυσιακός (Γιώργος Τσόκας): Πράπα, Λουκοπούλου 1, Τσένου, Παναγιώτι 2, Ξανθοπούλου 1, Κοκκίνου, Σκαρπαλέζου 4, Φελλά, Μανιάτη, Πετεινάτου, Σκουμπάκη, Κανταλέα, Νικολακοπούλου, Κακλή.

ΝΟΧ ANEK LINES (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη, Φάρκας 1, Φουράκη 6, Παπασηφάκη, Τσιουγκρή 2, Ζαχαράκη 1, Καβαγκούτσι 1, Περδικάκη, Κουνδουράκη Αικ. 1, Λιοδάκη, Πενταράκη 1, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη, Βούλγαρη