ΑΕΚ – Στιγμές 2023: Φιέστα και παράνοια στη Νέα Φιλαδέφεια (videos)

Η εβδομάδα που ακολούθησε μετά το διπλό τίτλου στο “Κλεάνθης Βικελίδης” επί του Άρη και μέχρι η ΑΕΚ να κατακτήσει μαθηματικά το πρωτάθλημα πέρασε με τεράστια ανυπομονησία από τον κόσμο της Ένωσης.

Στην επιστροφή της στην ιστορική της έδρα η ΑΕΚ είχε την ευκαιρία να την συνδυάσει με την κατάκτηση του πρωταθλήματος και δεν την άφησε να πάει χαμένη. Ο αγώνας με τον Βόλο ήταν κερδισμένος… από πριν, οι παίκτες της ΑΕΚ

δεν υπήρχε περίπτωση να πετάξουν την προσπάθεια μιας ολόκληρης χρονιάς. Το ίδιο και ο κόσμος της Ένωσης που σχεδόν σε κάθε παιχνίδι της αγαπημένης του ομάδας ήταν στο πλευρό της για να δώσει και αυτός τη δική του έξτρα ώθηση.

Τα στιγμιότυπα του ΑΕΚ-Βόλος 4-0

Μόλις 16 λεπτά κράτησε η αγωνία των φιλάθλων της ΑΕΚ, καθώς σε εκείνο το σημείο ο Στίβεν Τσούμπερ σημείωσε το 1-0, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 2-0 με το γκολ του Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς στο 33′. Η ομάδα του Αλμέιδα πέτυχε άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με Πινέδα στο 59′ και Σιμάνσκι στο 85′ για να ολοκληρώσει με εμφατικό τρόπο τον θρίαμβό της.

Με το τελευταίο σφύριγμα άπαντες ξέσπασαν και πανηγύρισαν με την ψυχή τους την κατάκτηση του πρωταθλήματος!

Θυμηθείτε την απονομή στην πρωταθλήτρια Ελλάδας!