Άρης-Ολυμπιακός: Βρίσκουν δίχτυα τα πρώτα “πολυβόλα” (video)

Άρης και Ολυμπιακός βρήκαν το γκολ που έψαχναν στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, με το σκορ να διαμορφώνεται στο 1-1. Σκόρερ των δύο ομάδων είναι οι πρώτοι του πρωταθλήματος, ο Λορέν Μορόν κι ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί.

Αρχικά, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 48′ όταν ο Μορόν εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ντόι, νίκησε στο τετ α τετ τον Τζολάκη και έκανε το 1-0. Ο Ισπανός σέντερ φορ έφτασε τα 17 γκολ τη φετινή σεζόν, ενώ είναι η δωδέκατη φορά που πετυχαίνει το πρώτο-και πολλές φορές μοναδικό- τέρμα της αναμέτρησης.

Πέντε λεπτά αργότερα, μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια των “ερυθρόλευκων”, ο Ζέλσον Μαρτίνς πλάσαρε τον Κουέστα, ο Ελ Κααμπί βρέθηκε στη πορεία της μπάλας και την έστειλε στο βάθος της εστίας. Γκολ νούμερο 18 φέτος για τον Μαροκινό, που είχε να σκοράρει από το ματς με την Λαμία. Παράλληλα, ο Ολυμπιακός σκόραρε για τέταρτο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος.