Άρης-ΠΑΟΚ Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο (vid)

Άρης-ΠΑΟΚ Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο (vid)antoniamath11Κυρ, 12/13/2020 - 14:33

Τη σεζόν 2013-14 το ντέρμπι από τα πρώτα δευτερόλεπτα είχε πολλά σκληρά μαρκαρίσματα αλλά μας άφησε κι ένα υπέροχο γκολ-φάουλ του Τάτου πριν ολοκληρωθεί ισόπαλο με σκορ 1-1.

Σε μια χρονιά που ο Άρης πάλευε για τη σωτηρία του και ο ΠΑΟΚ ήταν ψηλά στη βαθμολογία το ντέρμπι έγινε πολεμικό από νωρίς. Οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου μπήκαν στο γήπεδο με το μαχαίρι στα

δόντια και πιο πολλά ήταν τα φάουλ στο παιχνίδι παρά ο καθαρός χρόνος ποδοσφαίρου.

Ωστόσο είχε και μια μαγική στιγμή στο 23ο λεπτό. Ο Τάτος εκτέλεσε φάουλ από τα 40 μέτρα, ευθύβολο και δυνατό με τον Γλύκο να αιφνιδιάζεται και να γίνεται το 1-0. Πριν το τέλος του ημιχρόνου το αυτογκόλ του Οικονομόπουλου έφερε το ματς στα ίσα.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους η αποβολή του Κάτσε άλλαξε τις ισορροπίες, αλλά ο ΠΑΟΚ αμυνόταν σωστά και μάλιστα θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη αν ο Διούδης δεν απέκρουε σωτήρια το σουτ του Στοχ. Στο 87’ αποβλήθηκε και ο Αγκάνθο με το τελικό 1-1 να σημαδεύει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Στο τέλος αυτής της σεζόν ο Άρης υποβιβάστηκε.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Off Off On Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - ΠΑΟΚ Άρης ΕΛΛΑΔΑ Άρης-ΠΑΟΚ Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο Submitted by antoniamath11 on Κυρ, 12/13/2020 - 13:51 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/ARIS_PAOK_13_14_SKLIRO_MATS.mp4 ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Τη σεζόν 2013-14 το ντέρμπι από τα πρώτα δευτερόλεπτα είχε πολλά σκληρά μαρκαρίσματα αλλά μας άφησε κι ένα υπέροχο γκολ-φάουλ του Τάτου πριν ολοκληρωθεί ισόπαλο με σκορ 1-1. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης Άρης - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Τη σεζόν 2013-14 το ντέρμπι από τα πρώτα δευτερόλεπτα είχε πολλά σκληρά μαρκαρίσματα αλλά μας άφησε κι ένα υπέροχο γκολ-φάουλ του Τάτου πριν ολοκληρωθεί ισόπαλο με σκορ 1-1. Article publish on Κυρ, 12/13/2020 - 14:33 Article hide updated date On Article is longform Off