Αταμάν: «Χάσαμε το τζάμπολ, κάναμε ένα χαζό φάουλ» (video)

Ο Εργκίν Αταμάν μίλησε στη συνέντευξη Τύπου, μετά τη λήξη του αγώνα με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Βελιγράδι. Ο Τούρκος προπονητής στάθηκε στον τρόπο που κρίθηκε το παιχνίδι.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Δεν πήραμε στο τζάμπολ και κάναμε ένα χαζό φάουλ στα 2” και στη συνέχεια χάσαμε το σουτ που θα μας έδινε τη νίκη και πλέον η Μακάμπι έκανε το 2-1».

Για το ότι ο Παναθηναϊκός για 35 λεπτά δεν ήταν καλός, αλλά στο τελευταίο 5λεπτο γύρισε στο ματς: «Το παιχνίδι διαρκεί 40 λεπτά. Χάσαμε το τελευταίο σουτ για τη νίκη. Είμαι ικανοποιημένος με την ομάδα».

Για το τι έφταιξε στην αρχή του ματς: «Δεν παίξαμε καλά ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Πρέπει να ξεκινήσουμε καλύτερα στο επόμενο παιχνίδι.

Για την εκκίνηση του ματς και τι πρέπει να αλλάξει: «Είναι δύσκολο να πω. Για μένα κόστισε και στο πρώτο ημίχρονο δεν παίξαμε καλό μπάσκετ.