Μπακς-76ερς 118-117: Δύσκολη νίκη στην πρεμιέρα (video)

Οι φιλοξενούμενοι είχαν βρεθούν πίσω στο σκορ ακόμα και με εννέα πόντους, όμως είχαν καταφέρει να περάσουν μπροστά στο σκορ στα 4:16 πριν το φινάλε. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να παραμείνουν ψύχραιμοι και με ένα σερί 13-2 να φτάσουν τελικά στη νίκη.

Κορυφαίος για τα «ελάφια» ήταν ο Ντέμιαν Λίλαρντ, ο οποίος στο επίσημο ντεμπούτο του σημείωσε 39 πόντους σε 37:13 λεπτά συμμετοχής. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε double double με 23 πόντους και 13 ριμπάουντ, σε 35:07 λεπτά

συμμετοχής. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε τρεις ασίστ, δυο κλεψίματα, δυο κοψίματα και επτά λάθη. Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Τάιρις Μάξεϊ τελείωσε τον αγώνα με 31 πόντους, ενώ ο Κέλι Ούμπρε σημείωσε 27 πόντους. Στους 24 πόντους ο Ζοέλ Εμπίντ και στους 20 ο Τομπάιας Χάρις.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 6, Γ. Αντετοκούνμπο 23, Μπ. Λόπεζ 13, Μπίσλεϊ 5, Λίλαρντ 39, Κράουντερ 9, Κόναγκτον 7, Πορτίς 10, Πέιν 2, Μπόσαμπ 4

76ερς: Χάρις 20, Εμπίντ 24, Μέλτον 10, Μάξεϊ 31, Ούμπρε 27, Μπέβερλι 2, Ριντ 3

Μπακς-76ερς 118-117, Δύσκολη,baks-76ers 118-117, dyskoli