Μπόρνμουθ-Νότιγχαμ Φόρεστ 1-1: Υπερίσχυσαν οι άμυνες

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησαν όταν ο Κλάιφερτ αξιοποίησε ανεπιτυχή προσπάθεια του Γουίλιαμς να απομακρύνει και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Η Φ¨ορεστ αντέδρασε, κέρδισε μέτρα στο γήπεδο και δημιούργησε καταστάσεις. Σε δύο περιπτώσεις με τον Αβονί στο 11′ και το 16′ και σε δύο με τον Γέιτς να σταματά πάνω στον τερματοφύλακα Νέτο.

Η Φόρεστ πήγε στα αποδυτήρια με το ματς στην ισοπαλία αφού ο Χάντσον Οντόι πέτυχε υπέροχο γκολ στο 45ο λεπτό με ωραίο σουτ εκτός περιοχής.

Κλειστό και χωρίς φάσεις το δεύτερο ημίχρονο με τη Μπόρνμουθ να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μπίλινγκ που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι, για μαρκάρισμα στον Χάντσον-Οντόι.