Χετάφε – Οσασούνα 3-2: Νίκη από αέρος

Η Χετάφε πήρε προβάδισμα με το κόρνερ του Σουάρες και την κεφαλιά του Μίτροβιτς που πέτυχε το παρθενικό γκολ με την φανέλα των Μαδριλέων (1-0, 36ο λεπτό). Η Οσασούνα απάντησε με στατική φάση και μετά το κόρνερ του Άβιλα, τη κεφαλιά πάσα του Γκαρθία και το στρώσιμο του Ορόθ, ο Μουνιόθ ισοφάρισε και διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου (1-1, 45ο λεπτό).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Χετάφε πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τη σέντρα του Ρίκο και την κεφαλιά του Καρμόνα (2-1, 51ο λεπτό). Η χαρά δεν κράτησε πολύ καθώς η Οσασούνα κέρδισε

πέναλτι με τον Μπούντιμιρ και ο Κροατης ισοφάρισε ανοίγοντας λογαριασμό στη φετινή La Liga (2-2, 57o λεπτό). Η Χετάφε κατάφερε τελικά να πάρει το τρίποντο με την τρίτη κεφαλιά και το γκολ του Μαξίμοβιτς μετά το κόρνερ του Αλενιά (3-2, 86ο λεπτό).

Στο γήπεδο για τη Χετάφε, εμφανίστηκε μετά από 1.5 χρόνο ο Μέισον Γκρίνγουντ, που τον έχει «στείλει» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δανεικό.