Εντυπωσιακή παράταση από τους Μπακς (photo)

Οι Μιλγουόκι Μπακς πραγματοποίησαν ακόμα μια καλή εμφάνιση και νίκησαν 128-118 τους Λος Άντζελες Κλίπερς, εντός έδρας. Οι Γιάννης Αντετοκούνμπο και Κρις Μίντλετον πραγματοποίησαν εντυπωσιακές εμφανίσεις στη συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Ο Έλληνας παίκτης τελείωσε τον αγώνα με 34 πόντους και εννέα ριμπάουντ, σε 31,56 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο συμπαίκτης του είχε 39 πόντους και εννέα ριμπάουντ, σε 33,14 λεπτά συμμετοχής. Εξαιρετικές εμφανίσεις και από τους Στέρλινγκ Μπράουν και Έρικ Μπλέντσο, καθώς και
οι δυο είχαν από 15 πόντους. Στους δώδεκα πόντους σταμάτησε ο Μπρουκ Λόπες.

Από την άλλη πλευρά, πρώτος σκόρερ των φιλοξενούμενων ήταν ο Σάι Τζίλγκεους Αλεξάντερ με 21 πόντους και έξι ριμπάουντ. Ο Γκριν είχε 16 πόντους για την ομάδα του και ο Γκαλινάρι σταμάτησε στους 14. Στους 13 πόντους οι Χάρελ και Σάμετ. Αυτή ήταν η 57η εφετινή νίκη των “ελαφιών”, τα οποία έφτασαν πλέον στο 57-19. Από την άλλη πλευρά, οι Κλίπερς γνώρισαν την 31η εφετινή τους ήττα σε σύνολο 76 αγώνων (45-31).

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 39, Αντετοκούνμπο 34, Λόπες 12, Μπράουν 15, Μπλέντσο 15, Κόναγκτον 6, Χιλ 2, Ουίλσον 3, Ιλιασόβα 2

Κλίπερς: Γκαλινάρι 14, Ζούμπατς 10, Σάμετ 13, Τζίλγκεους Αλεξάντερ 21, Γκριν 16, Χάρελ 13, Ρόμπινσον 9, Τσάντλερ 15, Ουάλας 4, Θόρνγουελ 3