Εσπανιόλ-Εϊμπάρ 2-2: Ωραίος και μοιραίος ο Πουάδο

Μετά από ένα σπουδαίο παιχνίδι, δύο από τις καύτερες ομάδες της κατηγορίας ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2 και την Εϊμπάρ να σώζει τον βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Πουάδο.

Ο επιθετικός της Εσπανιόλ στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κι ενώ είναι αυτός που είχε κάνει την ανατροπή με δύο γκολ στο 47′ του πρώτου μέρους και στο 56′ με πέναλτι.

Το σκορ είχε ανοίξει ο Μπαουτίστα στο 6ο λεπτό, ενώ του ακυρώθηκε κι άλλο ένα στο 37′ για ελάχιστα εκατοστά οφσάιντ του Στόιτσκοφ.

Τελικά οι δύο ομάδες μετά το δραματικό φινάλε έμειναν στην ισοπαλία και με μια γλυκόπικρη γεύση από την προσπάθειά τους στην αναμέτρηση. Η Εϊμπάρ παρέμεινε για 10ο ματς αήττητη, ενώ η Εσπανιόλ

Εσπανιόλ-Εϊμπάρ 2-2, Ωραίος, Πουάδο,espaniol-eibar 2-2, oraios, pouado