Φιλική ισοπαλία για ΠΑΣ Γιάννινα και Πανσερραϊκό (highlights)

Ισόπαλοι αναδείχτηκαν στη φιλική αναμέτρηση στα Γιάννινα, ο ΠΑΣ με τον Πανσερραϊκό. To παιχνίδι είχε δύο γκολ, από ένα σε κάθε ημίχρονο, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ο ΠΑΣ απείλησε για πρώτη φορά στο 9′ με ωραία προσπάθεια του Ροσέρο με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ, για να ακολουθήσουν δύο σουτ του Καραχάλιου στο 20′ και στο 35′. Ο Πανσερραϊκός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 41′ με τον Άλεξιτς.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στπ

δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 62′ όταν ύστερα από σέντρα του Παμλίδη, ο Κόντε με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κλέιμαν (62′ Αθανασίου), Σόρια (71′ Πανάγου), Παντελάκης (83′ . Λώλης), Μπορνταγκαράι (62′ Μπακαδήμας), Κιάκος (71′ Κιάκος), Καραχάλιος (83′ Μπεγκάλα), Τζίνο (71′ Λιάσος), Ριένστρα (62′ Τζίμας), Ροσέρο (62′ Λώλης), Παμλίδης (71′ Κύρκος), Κόντε (62′ Μπάλαν)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Χοβάν(63′ Τσιλιγγιρης)(80′ Τσομπανίδης), Δεληγιαννίδης(46′ Μασκανάκης), Πηλέας(46′ Τσαγκαλίδης), Αυλωνίτης(46′ Γκοτζαμανίδης), Καρασαλίδης(46′ Πεταυράκης), Θυμιάνης(46′ Σταϊκος), Οικονόμου(46′ Χατζηστραβός), Σοφιανός(46′ Τομάς), Μούργος(46′ Στίνα), Ντάνκερλαι(46′ Γούλερι), Αλεξιτς(46′ Μπαιροβιτς)