Καλός αλλά ηττημένος ο Κουφός (photo)

Οι Λος Άντζελες Κλίπερς νίκησαν 127-118 τους Σακραμέντο Κινγκς, με τον Κώστα Κουφό να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση στο χρονικό διάστημα που αγωνίστηκε. Συγκεκριμένα, ο Έλληνας σέντερ είχε οκτώ πόντους και τρία ριμπάουντ, σε 14,33 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε δυο κλεψίματα και ένα κόψιμο. Πρώτος σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Ντε Άαρον Φο με 19 πόντους, ενώ τον ακολούθησε στο σκοράρισμα ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς με 13 πόντους.0

Από την πλευρά των νικητών, ο Λου Ουίλιαμς είχε 24 πόντους και ο Μόντρεζλ
Χάρελ 22. Στους 17 πόντους ο Τομπίας Χάρις και στους 15 ο Έιβερι Μπρλάντι. Αυτή ήταν η 20η εφετινή νίκη για τους Κλίπερς σε σύνολο 34 αναμετρήσεων, ενώ οι “Βασιλιάδες” γνώρισαν την 16η εφετινής του ήττα, επίσης σε σύνολο 34 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο.

Οι πόντοι:

Κλίπερς: Χάρις 17, Γκαλινάρι 14, Μαριάνοβιτς 11, Μπράντλι 15, Τζίλγκεους-Αλεξάντερ 13, Μπέβερλι 5, Χάρελ 22, Ουίλιαμς 24, Ουάλας 4, Σκοτ 2

Κινγκς: Σάμπερτ 12, Μπιέλιτσα 11, Κόλεϊ Στέιν 11, Χιλντ 11, Φοξ 19, Μπογκντάνοβιτς 13, Φέρελ 6, Τζάκσον 2, Κουφός 8, Τζιλς 6, Λάμπισιρ 2, Μακ Λέμορ 11, Μέισον 6