Λας Πάλμας-Οσασούνα 1-1: Δύο γκολάρες και άλλο ουδέν (highlights)

Η Λας Πάλμας και η Οσασούνα επανέλαβαν το σκορ του πρώτου μεταξύ τους αγώνα στη Παμπλόνα (1-1) και απέδειξαν ότι πρόκειται για δύο ισάξιες ομάδες. Οι “νησιώτες” μπορεί να είχαν περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια αλλά οι τελικές προσπάθειες ήταν μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού και για τις δύο ομάδες.

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε ούτε μία αξιόλογη ευκαιρία. Ώσπου στο δεύτερο μέσα σε τρία λεπτά είδαμε δύο υπέροχα γκολ. Το πρώτο από τον στόπερ της Οσασούνα, Ουνάι Γκαρθία, με υπέροχο τελείωμα από σέντρα του Μοχίκα για το 0-1.

Τρία λεπτά αργότερα αντέδρασε η Λας Πάλμας με τον κορυφαίο της ποδοσφαιριστή και πρώτο σκόρερ της, τον Κιριάν Ροντρίγκες να κάνει ένα εξαιρετικό τελείωμα από το ύψος της περιοχής.

Τίποτα δεν άλλαξε ως το τέλος του αγώνα με τις δύο ομάδες να μένουν ασφαλείς στη μέση της βαθμολογίας και χαρούμενες που δε γνώρισαν την ήττα.