Μάιντς – Ουνιόν Βερολίνου 1-1: Δεν (χ)άνονται αυτά (highlights)

Απίστευτες χαμένες ευκαιρίες. Δοκάρια. Εκπληκτικοί τερματοφύλακες. Καλύτερες στιγμές για την Μάιντς αλλά τελικά, ισοπαλία 1-1 με την Ουνιόν Βερολίνου.

Ματς μεταξύ δύο ομάδων που δύσκολα σκοράρουν αλλά το πρώτο ημίχρονο είχε θέαμα, γκολ, δοκάρια και τρομερές αποκρούσεις.

Η Μάιντς προηγήθηκε με τον Μπούρκαρντ στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων και απάντησε ο Γκόζενς για την Ουνιόν στο δέκατο-τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μην τρομάζετε με τις καθυστερήσεις, απλά οι οπαδοί πέταξαν τα γνωστά μπαλάκια και είχαμε

αρκετό εξτρά χρόνο στο πρώτο ημίχρονο.

Το 1-1 δίκαιο στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο.

Η ισοπαλία έμεινε ως το τέλος γιατί οι δύο τερματοφύλακες σταμάτησαν τα πάντα και στο δεύτερο ημίχρονο ενώ είναι να απορείς πως ο Ονισίβο, στο 74ο λεπτό με όλο το τέρμα στο έλεος του έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο τέλος πρέπει να είναι ικανοποιημένες που δεν έχασαν αυτό το παιχνίδι.

Μάιντς: Τζέντνερ – Ντα Κόστα (46′ Βίντμερ), Φερνάντες, Φ.Ν. Μπεργκ, Κασί – Μπαρέιρο, Κράους (90′ Χάντσε-Όλσεν), Αμίρι (70′ Κορ) – Μπούρκαρντ, Ονισίβο (80′ Νγκάνκαμ), Αζόρκ (90′ Γκρούντα)

Ουνιόν Βερολίνου: Ρούνοβ – Κνόχε, Βογκτ (64′ Λέιτε), Ντούκι – Χάμπερερ, Λαϊντούνι, Κεντίρα, Σέφαρ (76′ Κραλ), Γκόζενς (82′ Ρουσιγιόν) – Βολαντ (82′ Άαρονσον), Χόλερμπαχ (64′ Βερτέσεν)