Νότιγχαμ-Λούτον 2-2: “Έμφραγμα” στο 92ο λεπτό!

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Τόφολο στο 23ο λεπτό να βρίσκει τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής και τον Καμίνσκι να διώχνει ενστικτωδώς τη μπάλα και στις καθυστερήσεις όταν ο Σανγκαρέ μέσα από την περιοχή από πολύ καλή θέση σούταρε άουτ. Η Λούτον από την άλλη πλευρά απείλησε στο 9ο λεπτό, όταν ο Ογκμπένε έβγαλε επικίνδυνη σέντρα, αλλά ούτε ο Μόρις ούτε ο Μπραόυν βρήκαν τη μπάλα για να τη στείλουν στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η Νότιγχαμ με πολύ ανεβασμένο τον Γκιμπς-Γουάιτ και με πρωταγωνιστή τον Νεοζηλανδό

Κρις Γουντ, προηγήθηκε 2-0 με ισάριθμα τέρματα του υψηλόσωμου φορ στο 48΄και στο 76΄, πιθανότατα εκεί οι παίκτες του Κούπερ πίστεψαν ότι το ματς τελείωσε και το πλήρωσαν ακριβά, με τα γκολ του Ογκμπένε στο 83΄και του Αντεμπάγιο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Τέταρτη ισοπαλία στα πέντε τελευταία παιχνίδια για τη Νότιγχαμ, θετικό αποτέλεσμα μετά από δύο σερί ήττες για τη Λούτον.