Παρί Σεν Ζερμέν – Ρεν 1-1: Σωτήριο πέναλτι στις καθυστερήσεις (highlights)

Φτωχό σε φάσεις το πρώτο ημίχρονο με την Παρί να έχει μόνο μια με τον Βιτίνια τον οποίο σταμάτησε εντυπωσιακά ο Μανταντά (20′).

Η Ρεν, η οποία είναι συνήθως κακός μπελάς για τους Παριζιάνους προηγήθηκε με την πρώτη τελική προσπάθειά της στο παιχνίδι με ένα όμορφο γκολ από τον Γκουιρί (33′) και το ημίχρονο έληξε 0-1.

Η Παρί είχε την κατοχή και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν έφτιαξε μεγάλη φάση. Η Ρεν είχε την καλύτερη ευκαιρία αλλά ο Μπουριζό στο 69ο λεπτό μόνος του, αστόχησε.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο

Γκονσαλο Ράμος έπεσε πάνω στον Μανταντά, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι και η Παρί σώθηκε από τον Πορτογάλο ο οποίος ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

ΠΣΖ: Ντοναρούμα – Χακίμι, Ντανίλο, Μπεράλντο, Ερνάντεζ (71′ Μέντες) – Βιτίνια, Ρουίθ, Λι (46′ Ασένσιο) – Ντεμπελέ (71′ Ζαϊρ-Εμερί), Μπαρκολά (65′ Κόλο Μουανί), Εμπαπέ (65′ Ράμος)

Ρεν: Μανταντά – Γ. Ντουέ, Γου, Μπελοσιάν, Σεϊντού – Μπλας, Σανταμαρία, Ν. Ντουέ (56′ Μπουριζό), Σαλάχ (66′ Τεριέ) – Γκουιρί (81′ Ομαρί) – Καλιμουεντό (66′ Τρουφέρ)