Σανς-Τζαζ 126-104: Εύκολη νίκη για τους «ήλιους» (video)

Ο Αμερικανός παίκτης τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους, τέσσερα ριμπάουντ, επτά ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο και δυο λάθη σε 29:25 λεπτά συμμετοχής. Ο Έρικ Γκόρντον σημείωσε 21 πόντους και ο Γκρέισον Άλεν 17 για τους νικητές. Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Λάουρι Μάρκανεν είχε 19 πόντους, τρία ριμπάουντ, ένα κλέψιμο, δυο κοψίματα και ένα λάθος σε 28:06 λεπτά συμμετοχής. Στους 14 πόντους ο Κόλιν Σέξτον και στους 13 ο Σιμόνε Φοντέκιο. Αυτή ήταν η δεύτερη φετινή νίκη των «ήλιων» σε τρία ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι «Μορμόνοι» γνώρισαν τη δεύτερη φετινή τους ήττα, επίσης σε τρία

ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές του Κέβιν Ντουράντ από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

Σανς: Οκόγκιε 7, Ντουράντ 26, Νούρκιτς 10, Γκόρντον 21, Άλεν 17, Γιούμπανκς 12, Γκούντγουϊν 12, Γουατανάμπε 7, Λιτλ 6, Μπέιτς-Ντιόπ 2, Αζουμπουΐκε 2, Λι 2, Μετού 2

Τζαζ: Κόλινς 11, Μάρκανεν 19, Κέσλερ 2, Κλάρκσον 7, Χόρτον-Τάκερ 4, Όλινικ 9, Σέξτον 14, Νταν 4, Τζορτζ 12, Φοντέκιο 13, Σάμανιτς 5, Γουστεβέν 3