Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Τσέλσι 2-2: Έμεινε “ζωντανή” στις καθυστερήσεις

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και μόλις στο 11ο λεπτό με τον 40χρονο Τιάγκο Σίλβα άνοιξαν το σκορ. Προϊόντος του χρόνου όμως η Γιουνάιτεντ κέρδιζε μέτρα και γινόταν απειλητική. Στο 22′ ο Μπρέρετον στάθηκε άτυχος, στο 31′ ο Χάμερ πλάσαρε για να μπλοκάρει ο Πέτροβιτς, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Ολλανδός έβγαλε φανταστική πάσα στον Μπογκλ, αυτός πλάσαρε στην κλειστή γωνία και ισοφάρισε.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο, με ευκαιρίες από Μακ Μπέρνι και Χάμερ μέσα σε ένα 5λεπτο στο ξεκίνημα. Κόντρα στη ροή του ματς η Τσέλσι βρήκε δεύτερο γκολ

με τον Μαντουέκε μετά από κακή εκτίμηση του Γκρίμπιτς. Ο κακός σήμερα Πάλμερ αστόχησε στο 72′ και με τον Γουάιλντερ να ρίχνει στο ματς όσους επιθετικούς είχε στον πάγκο, η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε στο 3ο των καθυστερήσεων με τον Μακ Μπέρνι.

Η Σέφιλντ έμεινε τελευταία με 16 βαθμούς και η Τσέλσι έχασε την ευκαιρία να μειώσει στους 3 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και να έχει παιχνίδι λιγότερο.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Τσέλσι 2-2, Έμεινε “ζωντανή”,sefilnt giounaitent-tselsi 2-2, emeine “zontani”