Σεβίλλη-Μαγιόρκα 2-1: Νίκη με Εν-Νεσίρι πρωταγωνιστή (highlights)

Προερχόμενη από δύο συνεχόμενες νίκες, η Σεβίλλη θυμήθηκε τον κακό της εαυτό, με τη Μαγιόρκα να στέκεται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο 45λεπτο, με τον Νίλαντ να κάνει δύο επεμβάσεις στο 13΄και στο 19΄σε προσπάθειες των Ροντρίγκεθ και Ράντονιτς, για να έρθει η φάση του 28ου λεπτού, με τον Ράντονιτς να κάνει εξαιρετική ατομική προσπάθεια και την κατάλληλη στιγμή να δίνει στον Μουρίτσι, αλλά το πλασε΄του Κοσοβάρου, απομάκρυνε πριν η μπα΄λα περάσει τη γραμμή ο Σέρχιο Ράμος. Η Σεβίλλη απείλησε μόνο σε μία περίπτωση, όταν στο 43ο λεπτό ο Ρομέρο απέναντι στον Ραίκοβιτς δεν μπόρεσε να τον νικήσει, καθώς ο Σέρβος γκολκίπερ απομάκρυνε με το δεξί πόδι.

Στην επανάληψη η είσοδος του Σούσο βελτίωσε θεαματικά τη Σεβίλλη, αν και η Μαγιόρκα είχε δοκάρι με τον Ράντονιτς στο 58ο λεπτό, το γκολ δεν ήρθε και τρία λεπτά αργότερα οι Ανδαλουσιάνοι πέτυχαν το πολυπόθητο τέρμα με τον Σούσο να σεντράρει και τον Εν-Νεσίρι με κεφαλιά να πετυχαίνει το 1-0. Τρία λεπτά αργότερα ο Μαροκινός δημιούργησε το γκολ που πέτυχε ο Ρομέρο για το 2-0, με τη Μαγιόρκα να διαμορφώνει το τελικό 2-1 στις καθυστερήσεις με τον Πρατς.