Τορίνο – Ρόμα 1-1: Τρίτο ματς αήττητοι οι “Ταύροι” (vid)

Με γκολ του Ζαπάτα στο 85ο λεπτό η Τορίνο ισοφάρισε το γκολ του Λουκάκου για τη Ρόμα και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας και να παραμείνει για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι αήττητοι στην Serie A.

Μοιρασμένοι το παιχνίδι και στα δύο του ημίχρονα, με τη Ρόμα όμως να βρίσκει περισσότερες φάσεις στο δεύτερο μέρος και να φτάνει πρώτη στο γκολ με τον Λουκάκου, με την πλέον κλασική του κίνηση, κάνοντας κοντρόλ στην περιοχή, γύρισε το σώμα του και σούταρε νικώντας τον Μιλίκοβιτς Σάβιτς στο 68ο λεπτό.

Η Τορίνο από το γκολ του Βέλγου και μετά, πήρε την μπάλα στα πόδια της και πάτησε πολλές φορές περιοχή χωρίς να καταφέρει όμως να φτάσει στο γκολ μέχρι το 85ο λεπτό της αναμέτρησης όταν και ο Ζαπάτα κατάφερε να νικήσει τον Ρουί Πατρίτσιο και να κάνει το 1-1.