Τότεναμ – Γουέστ Χαμ 3-1: Νίκη με «άρωμα» Ευρώπης!

Η Τότεναμ πήρε κεφάλι μόλις στο όγδοο λεπτό. Ο Κέιν έκανε την κούρσα, γύρισε τη μπάλα για τον Σον και ο Ζούμα στην προσπάθειά του να την απομακρύνει την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0. Στο 10 η Γουέστ Χαμ έχασε καλή ευκαιρία με τον Αντόνιο να σουτάρει αλλά η μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι. Ένα λεπτό αργότερα ο Σον στάθηκε άτυχος καθώς στο σουτ που δοκίμασε η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

Στο 24, ο Κέιν έκανε φανταστική μπαλιά για τον Σον και αυτός με ωραίο σουτ νίκησε τον Φαμπιανσκί για το 2-0!

Ο Μπενραχμά, μείωσε σε 2-1 για την Γουέστ Χαμ στο 35 με το έκτο φετινό

του γκολ.

Στο 51΄ο Κέιν έκανε καλό σουτ μέσα από την περιχοή, όμως ο φαμπιανσκί έπεσε και έσωσε την ομάδα του. Στο 53 το ματς διεκόπη καθώς οπαδός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο. Στο 80΄ο Κέιν έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 3-1 με το σουτ του να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα πάνω από τ΄οριζόντιο δοκάρι. Το γκολ για την Τότεναμ, ήρθε στο 88 με τον Κέιν να δίνει στον Σον και αυτόςγια να διαμορφώσει το τελικό 3-1

Τότεναμ: Γιορίς, Ρομέρο, Ντάιερ, Ντέιβις, Ντόερτι, Μπεντανκούρ, Χόιμπγιεργκ, Ρεγκιγιόν(88 Έμερσον), Κουλουσέφσκι(92΄Μπέργκβάιν), Σον(93΄Μόουρα), Κέιν

Γουέστ Χαμ: Φαμπιανσκί, Κρέσγουελ, Ζούμα, Ντόσον, Τζόνσον, Ράις, Σούτσεκ, Μαζουακού(56΄Φορνάλς) , Λαντσίνι, Μπενραχμά. Αντόνιο( 56΄Γιαρμολένκο)