Τουρκία – Λιθουανία 2-0 : Σβηστά στη κορυφή με 4Χ4 (hls)

Στη Σμύρνη η ομάδα του Στέφαν Κουντζ ήταν ασταμάτητη στο πρώτο ημίχρονο που ολοκληρώθηκε με μόλις ένα γκολ, αποτέλεσμα τιμητικό για την Λιθουανία. Ο Ουντέρ σημάδεψε μόλις στο 7ο λεπτό το δοκάρι με την Τουρκία να μην σταματάει να δημιουργεί φάσεις και να απειλεί τον Μπάρτκους που είχε πολλή δουλειά. Το γκολ ήρθε τελικά στο 37ο λεπτό με το γέμισμα του Ουντέρ και την κεφαλιά του Κααν Αιχάν (1-0).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τουρκία συνέχισε να εκτελεί και να απειλεί

με την πρώτη ευκαιρία, τελείωσε το ματς με 38 τελικές, η Λιθουανία ολοκλήρωσε με μόλις 7 και είχε ρόλο κομπάρσου στην επανάληψη. Ο κορυφαίος του γηπέδου Ουντέρ κέρδισε πέναλτι στο 52ο λεπτό και ο Χακάν Τσαλχάνογλου από την άσπρη βούλα ανέβασε το δείκτη του σκορ (2-0). Δέκα λεπτά πριν από το τέλος ο Ουντέρ κέρδισε νέο πέναλτι με τον επιθετικό της Μαρσέιγ να εκτελεί και τον Μπάρτκους να διατηρεί το σκορ και να παραμένει το 2-0.