Live ενημέρωση: Στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός!

Live ενημέρωση: Σέντρα στο Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός και στο ΠΑΟΚ-Καλμπ Μπριζ που κάνουν σέντρα στις 22:00 στο πλαίσιο των επαναληπτικών για τους «8» του Conference League.

Live ενημέρωση: Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός 1-0

Τρία πέναλτι έπιασε ο Τζολάκης και έτσι με 2-3 στη διαδικασία οι «ερυθρόλευκοι» συνεχίζουν στο Conference League.

Αποκρούει το

πέναλτι του Μπονούτσι ο Τζολάκης! Στα ημιτελικά για πρώτη φορά στην ιστορία του ο Ολυμπιακός.

Απίστευτο, το έπιασε ο Λιβάκοβιτς! Η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι από την εκτέλεση του Ροντινέι, έσκασε κάτω, αλλά δεν μπήκε μέσα.

Μειώνει ο Τζικού σε 2-3.

Σκοράρει ο Μασούρας, 1-3.

Πιάνει το πέναλτι του Ουντέρ ο Τζολάκης!

Το βάζει ο Όρτα, 1-2.

Ακουμπάει την μπάλα ο Τζολάκης, αλλά ο Μπατσουαγί ισοφαρίζει σε 1-1.

«Απαντάει» ο Λιβάκοβιτς αποκρούοντας το πέναλτι του Ελ Αραμπί.

Πιάνει ο Τζολάκης το πέναλτι του Τάντιτς!

Το βάζει ο Ελ Αραμπί, 0-1.

Λήξη παράτασης, στα πέναλτι το ματς.

120’+3 Δεύτερη κίτρινη στον Ντόι, με δέκα ο Ολυμπιακός.

114′ Ευκαιρία για τη Φενέρμπαχτσε! Σοουτάρει ο Τάντιτς με το δεξί στην απέναντι γωνία και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

106′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

103′ Από φάουλ του Φορτούνη ο Ιμπόρα παίρνει την κεφαλιά, ο Λιβάκοβιτς βάζει το πόδι του και η μπάλα πάει στο δοκάρι. Στην επαναφορά νέα κεφαλιά από τον Κάρμο, διώχνει στη γραμμή ο Τζικού.

91′ Ξεκίνησε η παράταση.

Στην παράταση το Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός, ήττα με 0-2 για τον ΠΑΟΚ από την Μπριζ και αποκλεισμός.

86′ Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός: Σημαντική ευκαιρία για τους Τούρκους με τον Σιμάνσκι.

83′ Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός: Σκοράρει ο Μπατσουαγί, αλλά από θέση οφσάιντ.

79′ Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους Πειραιώτες, τη σπαταλά ο Μασούρας! Εξαιρετική η αντεπίθεση, αλλά ο Λιβάκοβιτς αποκρούει με τα πόδια το σουτ του Έλληνα εξτρέμ.73′ Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός: Από φάουλ του Καχβετστί παίρνει την πρώτη κεφαλιά ο Μπεκάο και ο Τάντιτς δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας.

68′ ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δεν έχει δύναμη η κεφαλιά του Ντεσπόντοφ και μπλοκάρει εύκολα ο Γιάκερς.

61′ ΠΑΟΚ – Μπριζ: Πέναλτι στον Ντεσποντοφ, αλλά έχει προηγηθεί οφσάιντ σύμφωνα με το VAR.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο των δύο αγώνων

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στα δύο παιχνίδια.

45’+2 ΓΚΟΛ ΠΑΟΚ – Μπριζ 0-2! Νέα κόντρα από τους Βέλγους, ο Κοτάρσκι αποκρούει το σουτ του Σκόρας, αλλά Γιουτκλά παίρνει το ριμπάουντ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

41′ ΠΑΟΚ – Μπριζ: Απίστευτη επέμβαση του Κοτάρσκι σε κεφαλιά του Γιουτκλά!

33′ ΓΚΟΛ ΠΑΟΚ – Μπριζ 0-1! Ο Σκόρας βγάζει ωραία μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι για τον Γιουτκλά και εκείνος ανοίγει το σκορ.

20′ ΠΑΟΚ – Μπριζ: Πολύ καλύτερα έχουν μπει οι Βέλγοι. Είχαν μεγάλη ευκαιρία στο 12′ με τον Βέτλεσεν και άλλη μία στο 18′ με τον Γιούκτλα.12′ ΓΚΟΛ Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός 1-0: Η ομάδα του Μεντιλίμπαρ μένει νωρίς πίσω στο σκορ. Οι Τούρκοι γυρίζουν ωραία την μπάλα, ο Σιμάνσκι δίνει στα δεξιά για τον Καχβετσί ο οποίος είναι τελείως αμαρκάριστος και με ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ ισοφαρίζοντας πλέον το σκορ του πρώτου αγώνα.1′: Άρχισαν τα παιχνίδια των δύο ελληνικών ομάδωνΟι συνθέσεις στο Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός

Φενέρμπαχτσε (Ισμαΐλ Καρτάλ): Λιβάκοβιτς – Οσάγι-Σάμουελ, Τζικού, Μπεκάο, Καντίογλου – Γιουκσέκ, Φρεντ, Σιμάνσκι – Καχβετσί, Τζέκο, Τάντιτς.

Στον πάγκο: Ντεμίρ, Εγκριμπαγιάτ, Σογιουντσού, Γιαντάς, Κεντ, Κινγκ, Μπονούτσι, Ιντέρ, Μπατσουαγί, Ζάιτς, Κρούνιτς, Ντουρσούν.

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης – Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα – Έσε, Τσικίνιο – Φορτούνης, Γιόβετιτς, Ποντένσε – Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Παπαδούδης, Όρτα, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Ρίτσαρντς, Κουτσίδης.

Οι συνθέσεις στο ΠΑΟΚ-Κλαμπ Μπριζ

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Γιόνι, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Σβαμπ, Μεϊτε, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον.

Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Α. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Οζντόεφ, Σαμάτα, Τζίμας.

Κλαμπ Μπριζ (Ν. Χάγεν): Γιάκερς, Σάμπε, Ορντόνιες, Μπαλάντα, Σκόρας, Μέιχερ, Βέτλεσεν, Βανάκεν, Ονιεντίκα, Νούσα, Γιουτγκλά.

Στον πάγκο: Μπούρσικ, Οντόι, Μπογιάτα, Σπίλερς, Χόμα, Σέις, Τάλμπι, Ζινκερνάγκελ