Κηφισιά – ΑΕΚ 1-1 Τελικό

Live ενημέρωση στις αναμετρήσεις Λαμία – Παναθηναϊκός (17:30) και Κηφισιά – ΑΕΚ για τη 10η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Κηφισιά – ΑΕΚ 1-1 Τελικό

Τέλος της αναμέτρησης! Κηφισιά και ΑΕΚ μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας

90+2′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά από σουτ του Γαλανόπουλου,

ο Αναγνωστόπουλος έκανε τρομερή απόκρουση και κρατάει «ζωντανή» την ομάδα του

85′ ΓΚΟΛ για την Κηφισιά! Κακή αντίδραση της «κιτρινόμαυρης» άμυνας μετά από εκτέλεση κόντρα στην Κηφισιάς, με τον Βαφέας να πλασάρει από κοντά για το 1-1.

58′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Σιντιμπέ έκανε δυνατό γύρισμα στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Σνάιντερλαν και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

28′ Σκοράρει ξανά η ΑΕΚ, αυτή τη φορά με τον Ελίασον, όμως και πάλι ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ

8′ Ο Πόνσε σκοράρει για την ΑΕΚ, ωστόσο ο Τσούμπερ που έκανε τη σέντρα ήταν εκτεθειμένος και το 0-0 παραμένει

Σέντρα στο ματς

Η 11άδα της ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Μοχαμάντι, Μήτογλου, Κάλενς, Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Πισάρο, Ελίασον, Τσούμπερ, Πόνσε.

Στον πάγκο θα είναι οι Στάνκοβιτς, Πήλιος, Ραντόνια, Βίντα, Πινέδα, Μάνταλος, Άμραμπατ, Γκαρσία, Φαν Βέερτ.

Η 11άδα της Κηφισιάς: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Γκόμπελιτς, Λαντρ, Βαφέας, Σναϊντερλίν, Ιπαλίμπο, Πρίτσας, Αντερέγκεν, Παρράς, Οζέγκοβιτς.

Στον πάγκο θα είναι οι Κρίστινσον, Σπίνος, Αγκμπενιένου, Μπιφουμά, Νίνης, Τεττέη, Πέιος, Σμπώκος, Αντούνες.

ΤΕΛΟΣ! Λαμία – Παναθηναϊκός 1-2

90+8′ Αστοχεί σε πέναλτι ο Σπόραρ και δεν καταφέρνει να κάνει το 1-3.

90′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι σκοράρει με κεφαλιά και κάνει το 2-1 για τους Πράσινους!

83′ Ο Αράο αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Παναθηναϊκός μένει με παίκτη λιγότερο

78′ Η Λαμία σκοράρει με τον Τσιλούλη, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται μετά από χρήση VAR ως οφσάιντ

72′ Ο Μανούχος δίνει πέναλτι στον Παναθηναϊκό για ανατροπή του Παπαδόπουλου στον Παλάσιος, ωστόσο μετά από χρήση VAR παίρνει πίσω την απόφασή του καθώς ο ποδοσφαιριστής των «Πρασίνων» είναι εκτεθειμένος.

68′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης βρέθηκε απέναντι στον Κοσέλεφ από πλάγια θέση, έκανε το σουτ, όμως ο Μολδαβός έκανε μεγάλη απόκρουση

64′ ΓΚΟΛ για τη Λαμία! Μετά από σέντρα του Σίντγκλεϊ, ο Καρλίτος με σουτ νικάει τον Μπρινιόλι και κάνει το 1-1!

58′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος, με τον Αράο να παίρνει δυνατή κεφαλιά μετά από κόρνερ, ο Κοσέλεφ έπεσε και μπλόκαρε

45′: Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λαμία – Παναθηναϊκός 0-1.

41′ Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Τσιλούλης κάνει το γύρισμα για τον Μαρτίνεθ, εκείνος εκτελεί και ο Γεντβάι του βάζει το πόδι την τελευταία στιγμή και αλλάζει την τροχιά της μπάλας.

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Σίντκλεϊ κάνει το γύρισμα για τον Μαρτίνεθ, εκείνος αν και μόνος του στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

31′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Λάθος πάσα του Κυριάκου Παπαδόπουλου, ο Μαντσίνι πάει προς την περιοχή, κάνει το γύρισμα, η μπάλα φτάνει στον Μλαντένοβιτς και εκείνος σκοράρει με τρομερό σουτ.

8′ Δοκάρι για τη Λαμία με τον Τσιλούλη να πιάνει σουτ εκτός περιοχής μετά από κλέψιμο της μπάλας από τους γηπεδούχους.

1′ Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό με τον Ιωαννίδη και στην επαναφορά αστοχεί ο Μλαντένοβιτς.Σέντρα στο ματς

Οι ενδεκάδες:

ΛΑΜΙΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Σλίβκα, Νούνιες, Μαρτίνεθ, Τσιλούλης, Καρλίτος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Αράο, Τσέριν, Τζούρισιτς, Μαντσίνι, Βέρμπιτς, Ιωαννίδης.

Οι πάγκοι

ΛΑΜΙΑ: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Σαντάνα, Τσόσιτς, Τσιλιανίδης, Αμαράλ, Ακούνια, Βασιλαντωνόπουλος, Λόνγκο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λοντίγκιν, Πέρεθ, Ζέκα, Σπόραρ, Μπερνάρ, Αϊτόρ, Κώσιρας, Παλάσιος, Βιλένα.