Live ενημέρωση: Στον τελικό του Κυπέλλου ο Παναθηναϊκός μέσω της διαδικασίας των πέναλτι

Live ενημέρωση στον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (19:30 –  Cosmote Sport 3) στο γήπεδο της Λεωφόρου.

Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 1-2Άουτ στέλνει την μπάλα ο Σαμάτα, περνά ο Παναθηναϊκός στον τελικό του Κυπέλλου!

Κάνει το 6-5 ο Σένκεφελντ.

Πιάνει και το πέναλτι του Ότο ο Ντραγκόφσκι!

Στο

δοκάρι η εκτέλεση του Αράο!

Έξυπνη εκτέλεση από τον Μάρκος Αντόνιο και 5-5.

Υποδειγματική εκτέλεση από τον Μαντσίνι για το 5-4.

Αποκρούει και το πέναλτι του Οζντόεφ ο Ντραγκόφσκι.

Τραγικό πέναλτι από τον Λημνιό!

Αποκρούει την εκτέλεση του Ντεσπόντοφ ο Ντραγκόφσκι.

Κρατά ζωντανό τον Παναθηναϊκό ο Μλαντένοβιτς.

Πέφτει σωστά ο Ντραγκόφσκι, αλλά ο Μεϊτέ κάνει το 3-4.

Αγγίζει την μπάλα ο Κοτάρσκι, αλλά ο Κώτσιρας ισοφαρίζει.

Στα πέναλτι θα κριθεί η πρόκριση!

120’+9 ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Γερεμέγεφ παίρνει την κεφαλιά, ο Αράο σπάει την μπάλα στον Λημνιό και εκείνος με πλασέ κάνει το 1-2 κόντρα στην πρώην ομάδα του.

120’+6 Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Χάνει τη φάση ο Κοτάρσκι, παίρνει την κεφαλιά ο Αράο και σε κενή εστία με κεφαλιά ο Μαντσίνι δεν σκοράρει. Σωτήρια επέμβαση πάνω στη γραμμή από τον Κουλιεράκη.115′ Πολύ σοβαρός τραυματισμός για τον Μπάμπα σε εναέρια μονομαχία με τον Βαγιαννίδη.

Ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

105 ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Από την εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπόντοφ ο Κεντζιόρα στο πρώτο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει. Τον έχασε ο Αράο.

103′ Καλό σουτ από τον Κωνσταντέλια, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

Ξεκίνησε το έξτρα μισάωρο.

Στην παράταση πάει το παιχνίδι.

86′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία ανάπτυξη από τους παίκτες του, ο Κωνσταντέλιας ανοίγει για τον Οζντόεφ, αλλά από πλάγια εκείνος στέλνει την μπάλα άουτ.

81′ Δοκιμάζει το πόδι του ο Κωνσταντέλιας και δεν βρίσκει στόχο.

72′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Τάισον ανοίγει για τον Ότο, εκείνος κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Ζίβκοβιτς με πλασέ στην κίνηση κάνει το 0-1.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

39′ Σουτάρει ο Μπράντον Τόμας, βάζει την κόντρα ο Ζέκα και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

36′ Ο Μλαντένοβιτς δίνει στον Μπακασέτα, εκείνος σουτάρει και ο Κοτάρσκι αποκρούει εύκολα.

35′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, αλλά το πλασέ του Ιωαννίδη από καλή θέση είναι πάνω στον Κεντζιόρα.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Ζίβκοβιτς, παίρνει την κεφαλιά ο Σβαμπ και αποκρούει ο Ντραγκόφσκι.1′ Σέντρα στο ματς.

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα.

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Οι ενδεκάδες

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Γεντβάι, Αράο, Μλαντένοβιτς, Ζέκα, Βιλένα, Μπακασέτας, Παλάσιος, Μπερνάρ, Ιωαννίδης.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Σβαμπ, Α. Ζίβοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Τόμας.

Οι πάγκοι

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Σπόραρ, Λημνιός, Μαντσίνι, Φικάι, Βιλένα, Κάτρης.

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Σάστρε, Κουλιεράκης, Οζντόεφ, Μάρκος Αντόνιο, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα.