Super League 2: Ασταμάτητος ο Λεβαδειακός και γκέλα η ΑΕΛ

Δείχνει με το καλημέρα πως δεν θα έχει αντίπαλο. Ο Λεβαδειακός συνεχίζει ακάθεκτος στη Super League 2! Έκανε το 3×3 και πάει γι’ άλλα.

Οι Βοιωτοί λύγισαν και τον Απόλλωνα Πόντου με το τελικό 1-0 να φαντάζει φτωχό. Μόνοι τους έπαιζαν σε όλο το 90λεπτο, αλλά είχαν μεγάλη δυσκολία στο να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. Το κατάφερε στο 63′ ο Νίκας και κάπως έτσι ήρθε το τρίποντο.

Ο Λεβαδειακός ανέβηκε στην

κορυφή, αφού καμία άλλη ομάδα δεν νίκησε από τους ανταγωνιστές του. Η Αναγέννηση Καρδίτσας κόλλησε στο 0-0 με τον Μακεδονικό και είναι στο-1 έχοντας και αγώνα παραπάνω.

Ούτε η ΑΕΛ τα κατάφερε. Προηγήθηκε στο 25′ με τον Πεντρόσο στη Μυτιλήνη, είχε νωρίτερα δοκάρι με τον Όγκμποε και ένα γκολ με τον ίδιο παίκτη στο 89′, το οποίο ακυρώθηκε. Με τον Γιόκε στο 47′ ισοφάρισε ο Αιολικός.

Τέλος, η Νίκη Βόλου έχασε από την Κοζάνη στην Καρδίτσα με το γκολ του Γραμμένου στο 45’+2. Τρομερό τέρμα από τον νεαρό επιθετικό. Δεύτερη διαδοχική ήττα για τους Βολιώτες που δείχνουν από νωρίς να μην μπορούν να διαχειριστούν την πίεση που υπάρχει για άνοδο.

Από εκεί και πέρα, έγινε και ένα παιχνίδι για τον Νότο. Εκεί η Ηλιούπολη βρήκε τα πρώτα της φετινά γκολ στο πρωτάθλημα. Με αυτά επικράτησε 2-1 του Τηλυκράτη. Βρέθηκε πίσω στο σκορ, έβγαλε αντίδραση και πήρε το διπλό στις καθυστερήσεις.