Τέσσερα γκολ ο ΟΦΗ μέτρησε το ένα, δύο γκολ ο Βόλος, μέτρησε το 1 και τελικά… 1-1!

Σε ένα παιχνίδι που το VAR ακύρωσε τέσσερα γκολ (τρία κατά του ΟΦΗ και ένα κατά του Βόλου) και στο οποίο οι βολιώτες έπαιξαν για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο (αποβλήθηκε ο Μανουέλ Χουάν Γκαρσία) ΟΦΗ και Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, στο Γεντί Κουλέ σε παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Super League.

Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ στο 42′ με τον Κόμπα, για να ισοφαρίσουν οι Κρητικοί με τον Θοάρινσον.

Εν τέλει το επεισοδιακό παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 13 λεπτά καθυστερήσεις και αρκετή ένταση, με τον ΟΦΗ να πηγαίνει στους 15 βαθμούς μετά την 6η ισοπαλία του και τον Βόλο στους 7 μετά την 4η…