Αποτελέσματα play out της Α1

Νίκη και προβάδισμα για τον Άρη, έναντι της Τερψιθέας, με 2-1 νίκες, καθώς στη σημερινή αναμέτρηση των δύο ομάδων, οι "κιτρινόμαυρες" ήταν εκείνες που έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα, επικρατώντας με τελικό σκορ 71-55.

Οι γηπεδούχος ομάδα, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο, διατεθειμένη να πάρει την πολύτιμη νίκη. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ανέβασε την απόδοσή της, κατά πολύ, ανοίγοντας την ψαλίδα του σκορ στους 16 πόντους (37-21). Όμως, με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η Τερψιθέα, μπήκε δυνατά στο παρκέ, με αποτέλεσμα λίγο πριν τον τέλος

του τρίτου δεκαλέπτου, το σκορ να είναι 43-41, και την ομάδα του Άρη να απειλείται σημαντικά. To τέταρτο δεκάλεπτο, ήρθε με τον πίνακα να αναγράφει 45-43 υπέρ της ομάδας του Άρη, η οποία και κατάφερε να αυξήσει και πάλι τη διαφορά.