Μπαμ(91-89) στην Βαρκελώνη η Φενέρ

Σε ένα μεγάλο παιχνίδι επιπέδου Φάιναλ Φορ η Φενέρ του Ομπράντοβιτς έκανε μια μεγάλη νίκη μέσα στη Βαρκελώνη με 91-89 στην παράταση σπαζοντάς της το αήττητο της Μπαρτσελόνα. Η Φενέρ με τρομερούς Μπογκντάνοβιτς και Βέσελι αν και δεν ειχε λύσεις για τον Χουέρτας που σκόραρε και για τους απόντες Ναβάρο και Όλεσον, πήρε δίκαια τη νίκη σε ένα ματς θρίελρ.
To φινάλε θρίλερ. Η Φενέρ μείωσε 75-74, ο Χουερτας με 2β έκανε το 77-74 και ο Μπογκντάνοβιτς με γκολ

φάουλ ισοφάρισε 77 όλα στα 49''. Ο Χουέρτας και πάλι έδωσε προβάδισμα στην Μπάρτσα με 79-77,ο Μπιέλιτσα ισοφάρισε και Χουέρτας και Μπογκντάνοβιτς αστόχησαν κατά σειρά και παράταση. Και εκεί μίλησε στο 1'' ο Μπιέλιτσα που χάρισε το διπλό στους τούρκους. Πολύ καλοί για την Μπάρτσα ο μικρός Χερόνια(4τρ) και ο Τόμας ο αμερικανός

Δεκάλεπτα:23-25,37-42,61-59,79-79 κ.α,89-91
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ(Πασκουάλ): Ντοελμάν 12,Χερόνια 12(4/6τρ),Χουέρτας 25,Αρμπινες 4,Σατοράνσκι 2,Πλάις 2,Τόμας 23(9/11δ), Λάμπε 2,Νάχμπαρ , Τόμιτς 7
ΦΕΝΕΡ(Ομπράντοβιτς):Γκούντελοκ 12(2/4τρ), Χίκμαν 11,Μπιέλιτσεα 13,Ερντέν 9,Μπογκντάνοβιτς 23(3/7τρ), Ζόριτς 4,Βέσελι 16(7/10δ), Σιπάχι, Πρέζλιτς 3