Τα αποτελέσματα

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι η ΤΣΣΚΑ δεν εντυπωσίασε, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Μπάμπεργκ με 76-67 και να κάνει το 3/3 στη διοργάνωση. Οι Ρώσοι δυσκολεύτηκαν για 30 λεπτά απέναντι στους μαχητικούς Γερμανούς, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο βελτιώθηκαν σε άμυνα και επίθεση και έφτασαν στη νίκη.

Για ακόμα ένα ματς ο Σόνι Ουίμς ήταν ο πρώτος σκόρερ της ΤΣΣΚΑ με 17 πόντους, ενώ πολύ καλή εμφάνιση

πραγματοποίησε ο Κρστιτς με 13 πόντους και έξι ριμπάουντ. Από τη Μπάμπεργκ, που παραμένει χωρίς νίκη, ξεχώρισε ο συνήθης υποπτος Μπόστγιαν Νάχμπαρ με 21 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 36-35, 51-53, 76-67.
ΤΣΣΚΑ: Τεόντοσιτς 6, Μίτσοβ 13 (3), Τζάκσον 2, Κρστιτς 13, Ουίμς 17 (1), Βοροντσέβιτς 3, Νίκολας, Καούν 4, Χριάπα 10, Πονκρασόφ 8.
ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ: Γκίπσον 16 (2), Γκόλντσμπερι 5 (1), Νάχμπαρ 21 (1), Τάντα 4, Νόιμαν, Φορντ 8, Ουίλιαμς 2, Γιάκομπσεν 7 (1), Γκαβέλ, Ζιρμπς 4.