18:11 12/3/2024 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός κερδίζει 3-0 την Μπάγερν Μονάχου εκτός έδρας, για τον προημιτελικό του Youth League, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν πάρει τεράστιο προβάδισμα για την πρόκριση, με το γκολ του Παπακανέλου να ξεχωρίζει.

Ο Ολυμπιακός έχει καταφέρει να βάλει τρία γκολ

ενάντια στην Μπάγερν Μονάχου, στον μεταξύ τους προημιτελικό για το Youth League, με τον Παπακανέλο μάλιστα να έχει σημειώσει ένα από τα καλύτερα γκολ της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Σωτήρη Συλαΐδόπουλου «άνοιξε» το σκορ στο 32΄με τον Μουζακίτη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Παπακανέλος σημείωσε ένα εντυπωσιακό γκολ για να διπλασιάσει τα γκολ του Ολυμπιακού.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο μέρος ο Κοστούλας στο 40΄έκανε το 3-0, με τον Ολυμπιακό να ρίχνει στο καναβάτσο την Μπάγερν.

Το 1-0

Το 2-0

Το 3-0

To άρθρο Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός: Η απίστευτη εμφάνιση στο ημίχρονο και το ονειρικό γκολ του Παπακανέλου στον προημιτελικό του Youth League δημοσιεύτηκε στο NewsIT .