22:33 14/3/2024 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στη Σερβία, για τον αγώνα ρεβάνς των δύο ομάδων στους “16” του Conference League, με τον Ντάνιελ Ποντένσε να ανοίγει το σκορ στην αναμέτρηση για τους Πειραιώτες.

Έχοντας χάσει με το… βαρύ 4-1 στο πρώτο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός χρειάζεται τουλάχιστον τρία γκολ για να αποφύγει τον αποκλεισμό από το Conference League,

αλλά βρήκε νωρίς το ένα με τον Ποντένσε.

Μόλις στο 11ο λεπτό του αγώνα και μετά από υπέροχο συνδυασμό με τον Φορτούνη, ο Πορτογάλος έκανε εξαιρετικό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, που “αναπτέρωσε” τις ελπίδες των Πειραιωτών για πρόκριση.

Το γκολ του Ποντένσε για το Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός 0-1

Ο Ολυμπιακός θέλει νίκη με τρία γκολ διαφορά, για να στείλει το ματς στην παράταση.

To άρθρο Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός: Το γκολ του Ποντένσε για το 0-1, που «αναπτέρωσε» τις ελπίδες των Πειραιωτών δημοσιεύτηκε στο NewsIT .