Super League: Απίθανη ήττα του Παναθηναϊκού από τον ΟΦΗ στο 95′ – Δείτε τα γκολ

Ο Παναθηναϊκός πήγε στην Κρήτη με στόχο να αφήσει πίσω του την ήττα από τον Αστέρα Τρίπολης και όλα έδειχναν ότι θα τα κατάφερνε, αφού ήταν μπροστά με 1-2 μέχρι το 85ο λεπτό. Σε εκείνο το σημείο, όμως, ο ΟΦΗ ισοφάρισε, στο 92′ είχε δοκάρι και στο 95′ έβαλε και τρίτο γκολ και πήρε μια νίκη που τον διατηρεί
κοντά στις θέσεις των πλέι οφ, αφήνοντας παράλληλα τους πράσινους -οι οποίοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες ξανά- με νεύρα για την ήττα και για κάποιες αποφάσεις του διαιτητή. Το παιχνίδι θα μπορούσε να αρχίσει ονειρικά για τους γηπεδούχους και εφιαλτικά για τους φιλοξενούμενους, αφού στο 3′ ο Τοράλ, μετά την ωραία συνεργασία των συμπαικτών του, βγήκε τετ α τετ αλλά ο Μπρινιόλι απέκρουσε και κράτησε το 0-0. Γενικά το πρώτο 10λεπτο ανήκε στους Κρητικούς, οι οποίοι πατούσαν καλύτερα, αλλά στη συνέχεια οι πράσινοι ισορρόπησαν την κατάσταση και δεν άργησαν να πάρουν και το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Μεγιάδο […]