Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0: Στην 6άδα με Σουλεϊμάνοφ και Ζαμόρα

Ο Άρης φιλοξένησε τον ΠΑΣ Γιάννινα και τα βρήκε δύσκολα στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο όμως σκόραρε με Σουλεϊμάνοφ και Ζαμόρα με αποτέλεσμα να πάρει τη νίκη με 2-0 και να ανέβει στην 6η θέση, με τους φιλοξενούμενους από την άλλη πλευρά να τελειώνουν με 10 παίκτες το ματς λόγω αποβολής του Τζίνο. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν την κατοχή της μπάλας από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, έχοντας τις πρώτες τους τελικές προσπάθειες με Βρστράτε (5′) και Κάρλσον (9′), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν το μυαλό τους
κυρίως στην άμυνα και από εκεί και πέρα θα έψαχναν κυρίως κάποια αντεπίθεση για να κάνουν κάτι καλό επιθετικά. Δεν το κατάφεραν, είναι η αλήθεια, αλλά αυτό μάλλον δεν τους ενόχλησε και ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο από τη στιγμή που αυτό ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ. Οι Κίτρινοι ήταν συνεχώς μπροστά και έψαχναν τον τρόπο για να πλησιάσουν σε αυτό αλλά πάντα κάτι γινόταν λάθος στο τέλος. Στο 23′, για παράδειγμα, ο Νταρίντα πλάσαρε πάνω […]