Παναθηναϊκός – Ντέγιαν Ράντονιτς: Χάσαμε μια πολύ καλή ευκαιρία να νικήσουμε τον Ολυμπιακό

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 68-66 από τον Ολυμπιακό στο «Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας» στο ντέρμπι των «αιωνίων» για την 8η αγωνιστική της Basket League. Ήταν η 9η συνεχόμενη ήττα του «τριφυλλιού» από το μεγάλο του αντίπαλο, αλλά ο προπονητής του Ντέγιαν Ράντονιτς είδε τους παίκτες του τη
νίκη «επί ίσοις όροις», αν και δεν τα κατάφεραν μετά από το άστοχο buzzer beater τρίποντο του Ντουέιν Μπέικον. Μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου, έπειτα από το τέλος του ματς, ο Μαυροβούνιος προπονητής των «πρασίνων» δήλωσε: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Το ξεκίνημα δεν ήταν καλό για εμάς. Κάναμε λάθη στην άμυνα, αλλά και στην επίθεση. Στο 2ο δεκάλεπτο ήμασταν πολύ καλύτεροι, παίξαμε πραγματικά καλά. Η επίθεσή μας στο δεύτερο μέρος και ειδικά στην 3η περίοδο δεν ήταν τόσο καλή. Όμως, χάσαμε και πολλά ανοιχτά τρίποντα, ελεύθερα τρίποντα. Στο τέλος είχαμε μια καλή ευκαιρία να νικήσουμε. Θα πρέπει να αναλύσουμε αυτό το παιχνίδι. Την ίδια στιγμή, θα πρέπει να προετοιμαστούμε για το επόμενο ματς της […]
Παναθηναϊκός – Ντέγιαν Ράντονιτς, Χάσαμε, Ολυμπιακό,panathinaikos – ntegian rantonits, chasame, olybiako