ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 2-2: Γκέλαρε από 0-2 και χάνει κι άλλο έδαφος

Με τον Φορτούνη να σκοράρει για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα μετά τον Μάιο του 2021 -και μάλιστα δύο φορές- ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα, για την 14η αγωνιστική της Super League 1, αλλά στο δεύτερο μέρος είδε τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με Παμλίδη – Λιάσο και με το τελικό 2-2 έμεινε, πλέον, στο -6 από τη 2η ΑΕΚ
και κινδυνεύει να δει και τον Παναθηναϊκό να ξεφεύγει κι άλλο. Το παιχνίδι άρχισε μέσα σε ένα περίεργο κλίμα, αφού υπήρχε ένταση και επεισόδια ανάμεσα σε οπαδούς και αστυνομία. Αποτέλεσμα; Τέσσερις διακοπές μέσα στο πρώτο 15λεπτο, με την 4η μάλιστα να διαρκεί 15-20 λεπτά. Ήταν αδύνατον, επομένως, για τις δύο ομάδες να βρουν ρυθμό και να κάνουν κάτι της προκοπής κάτω από αυτές τις συνθήκες. Όταν, πάντως, άρχισε ξανά ο αγώνας, οι Πειραιώτες, οι οποίοι έχασαν νωρίς με τραυματισμό τον Βρουσάι (μπήκε ο Ανδρούτσος), ήταν αυτοί που πατούσαν καλύτερα. Αυτοί που […]
ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 2-2, Γκέλαρε, 0-2,pas giannina – olybiakos 2-2, gkelare, 0-2