Τυνησία – Αυστραλία 0-1: Ζωντανή στη μάχη για πρόκριση στους «16» – Δείτε highlights

Τόσο για την Τυνησία όσο και για την Αυστραλία η μεταξύ τους αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Μουντιάλ 2022 ήταν σαν τελικός αφού μόνο με νίκη θα είχαν ελπίδες για πρόκριση στους «16» και τελικά τα «καγκουρό» ήταν αυτά που πανηγύρισαν, αφού το γκολ του Ντιούκ στο 23ο λεπτό για το 0-1 ήταν και αυτό που έκρινε το παιχνίδι τελικά. Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι δύο ομάδες έκαναν λάθη και δυσκολεύονταν να βρουν ρυθμό, με την κατάσταση να μη
βελτιώνεται ιδιαίτερα στη συνέχεια. Βασικά, το πρώτο 20λεπτο πέρασε χωρίς κάποια φάση, με την πρώτη… αξιοπρεπή προσπάθεια να έρχεται στο 21′, για την Τυνησία, με το άστοχο σουτ του Ντρέγκερ. Και αμέσως μετά ήρθε το γκολ για την Αυστραλία… Στο 23′ ο Ντιουκ με ωραία γυριστή κεφαλιά, μετά το σουτ που κόντραρε στον Ντράγκερ και πήρε όσο ύψος έπρεπε, έκανε το 0-1 για τα «καγκουρό», τα οποία από εκεί και πέρα έδωσαν μεγαλύτερη προσοχή στην […]