Βόλος – Πανσερραϊκός 1-0: Νίκη – ανάσα για τους Θεσσαλούς

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα και πρώτη έχοντας στον πάγκο τον Άνχελ Λόπεθ, ο οποίος έκανε ντεμπούτο πριν λίγες μέρες με ισοπαλία στην έδρα του ΟΦΗ, πανηγυρίζει ο Βόλος καθώς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μωραΐτη επικράτησε με 1-0 του Πανσερραϊκού σε εξ αναβολής ματς για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League και πήρε ανάσα βαθμολογικά και ψυχολογικά. Για τους γηπεδούχους η νίκη
αποτελούσε μονόδρομο ώστε να βελτιώσουν κάπως τη θέση τους στην κατάταξη και να δώσουν συνέχεια στην ισοπαλία που πήραν στην Κρήτη, οπότε μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και είχαν μεγάλη ευκαιρία στο 8′ με τον Ντέλετιτς, ο οποίος σούταρε από καλή θέση εντός περιοχής αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χόβαν που απέκρουσε. Ένα δεκάλεπτο μετά, στο 18′, οι Θεσσαλοί έκαναν αναγκαστική αλλαγή αφού ο Μπαριέντος ένιωσε ενοχλήσεις και άφησε τη θέση του στον Γκλάβτσιτς, με το παιχνίδι να μην έχει κάποια άλλη καλή φάση στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο φυσιολογικά ολοκληρώθηκε με το 0-0 να […]
Βόλος – Πανσερραϊκός 1-0, Νίκη –, Θεσσαλούς,volos – panserraikos 1-0, niki –, thessalous