Τίρανα: Πρωταθλητής και στο μονό ο Γελαδάρης!

Ο Οδυσσέας Γελαδάρης ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο την εβδομάδα στο διεθνές 30άρι τουρνουά, Tirana Open, που πραγματοποιήθηκε αυτήν την εβδομάδα στην Αλβανία, καθώς μετά τον τίτλο που κατέκτησε στο διπλό την Παρασκευή, μαζί με τον Γιώργο Μίταλα, το Σάββατο νίκησε και στον τελικό του μονού τον Ιταλό Σιμόνε Μασελάνι με 6-2, 6-2 κάνοντας το “νταμπλ” στη διοργάνωση.

Αυτός ήταν ο πρώτος ITF τίτλος για τον 15χρονο Έλληνα παίκτη, του οποίου η καλύτερη πορεία ήταν στο

60άρι τουρνουά της Λάρνακας, τον περασμένο Μάρτιο όπου είχε φτάσει μέχρι τα προημιτελικά.

Ο Νο6 του ταμπλό ολοκλήρωσε την παρουσία του στο τουρνουά με 5 νίκες, ενώ σε όλη τη διαδρομή, μέχρι τον τίτλο, παραχώρησε μόλις ένα set στα προημιτελικά κόντρα στον Ρίκου Κάτο, από το Χονγκ-Κονγκ.

Θυμίζουμε ότι την Παρασκευή οι ελληνικές ρακέτες κατέκτησαν τους δύο τίτλους στο διπλό σε αγόρια και κορίτσια, ενώ στο μονό των κοριτσιών είχαμε και δύο ημιφιναλίστ την Αλεξάνδρα Παναγιωτίδου και την Δέσποινα Κοσκινά.

The post Τίρανα: Πρωταθλητής και στο μονό ο Γελαδάρης! appeared first on Tennis24.