Χόφενχαϊμ-Λειψία 1-1: Λυτρωτής ο Κράμαριτς (highlights)

Η Λειψία ήταν ανώτερη από την αντίπαλο της στο πρώτο ημίχρονο και απείλησε με τους Οπεντά (5′) και Σίμονς (16′) χωρίς να βρει στόχο. Ο Σέσκο αξιοποίησε την εξαιρετική σέντρα του Ράουμ κάνοντας με κεφαλιά το 1-0 σημειώνοντας το 12ο γκολ του στην εφετινή σεζόν.

Στο ίδιο διάστημα η Χόφενχαϊμ δυσκολεύτηκε να δημιουργήσει κλασσικές ευκαιρίες έχοντας καλύτερη στιγμή της αυτή με κοντινό σουτ του Κράμαριτς πάνω στον Γκουλάτσι στο 36ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ήταν ανώτεροι στην επανάληψη. Απέτυχαν να δημιουργήσουν κλασσικές ευκαιρίες όμως είχαν παίκτη παραπάνω αφού αποβλήθηκε ο Σίμονς στο 72ο λεπτό και αξιοποίησαν το πλεονέκτημα σκοράροντας και ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 90ο λεπτό με τον Κράμαριτς.