Ουνιόν Βερολίνου – Φράιμπουργκ 2-1: Σώθηκαν στις καθυστερήσεις οι Βερολινέζοι! (highlights)

Η Ουνιόν ήθελε μονάχα τρεις βαθμούς για να μη μπλέξει στα μπαράζ. Η Μπόχουμ έχασε από τη Βέρντερ στη Βρέμη και η Ουνιόν ήθελε ένα γκολ. Το σκορ στο 1-1 και ένας πρώην παίκτης της Φράιμπουργκ ήρθε από τον πάγκο και έδωσε τη λύση! Η Ουνιόν κέρδισε πέναλτι με τον Ντούκι, ο Κέβιν Φόλαντ εκτέλεσε αλλά νικήθηκε από τον Ατουμπόλου και το δοκάρι, στην επαναφορά ο Χάμπερερ που είχε μπει νωρίτερα στο ματς έγραψε ιστορία και κράτησε τους Βερολινέζους στην κατηγορία με γκολ

στο 93ο λεπτό!

Η Ουνιόν είχε χάσει πέναλτι με τον Γιουράνοβιτς στο πρώτο ημίχρονο με τον Ατουμπόλου να σταματά τον Κροάτη. Είχε προηγηθεί με τον Χόλερμπαχ στο 68ο λεπτό, ένας ακόμα που ήρθε από τον πάγκο (1-0). Δέχτηκε γκολ ισοφάρισης από τον Ιάπωνα Ντόαν στο 85ο λεπτό και τα τελευταία λεπτά ήταν δραματικά….

Η Φράιμπουργκ στο αντίο του Κρίστιαν Στράιχ έμεινε εκτός Ευρώπης, η Ουνιόν και του χρόνου παίζει μπάλα στα γήπεδα της Nova.