Η Κάχα έκανε... πλάκα στην ΤΣΣΚΑ!

Με ομάδα... σχολικού πρωταθλήματος έκανε την ΤΣΣΚΑ να μοιάζει η Κάχα Λαμποράλ για τρία δεκάλεπτα, επικρατώντας των Ρώσων με 93-72!Πλέον, η σειρά είναι στο 2-1 υπέρ της ΤΣΣΚΑ, αλλά οι Βάσκοι με τη μεγάλη σε έκταση νίκη τους και την εκπληκτική τους εμφάνιση έδειξαν πως αν μη τι άλλο μπορούν να στείλουν ξανά τη Ρωσία τη σειρά, παίζοντας μια τελευταία ζαριά πρόκρισης.Η ΤΣΣΚΑ το... πάλεψε μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο (15-14), καθώς μετά παραδόθηκε. Η Κάχα έκλεισε το ημίχρονο στο 43-24 (!), ενώ στην τρίτη περίοδο έτρεξε επιμέρους σκορ 27-15 για το 70-39!Τα πάντα είχαν κριθεί και η ΤΣΣΚΑ φρόντισε να... συμμαζέψει κάπως την κατάσταση στη διάρκεια του τέταρτου δεκαλέπτου, μειώνοντας στο τελικό 93-72.Για την Κάχα σκόραραν όλοι, όσοι πάτησαν στο παρκέ, με τον Ερτέλ να έχει 21 πόντους και τον Μπιέλιστα 15.